Inhoudsopgave
- Wat is Muziek op Schoot®?
- Waarom Muziek op Schoot®?
- Wanneer zijn de cursussen?
- Waar zijn de cursussen?
- Tarieven
- Folder
- Aanmelden
- Losse workshops
- Wat anderen zeggen
- Beelden van lessen
1. Wat is Muziek op Schoot®?
Muziek op Schoot® is bedoeld voor jonge kinderen van 9 maanden tot 4 jaar met hun (groot)ouders. Het is dreumes- en peutermuziekles ! Tijdens de les van ongeveer 40 minuten zing, beweeg, speel en luister je samen met je kind. Er is een vaste opening en afsluiting die de kinderen al na enkele lessen blij herkennen. Daartussen zijn er diverse liedjes en spelletjes over allerlei dagelijkse dingen, aankleed- en opruimliedjes, seizoensliedjes, troostliedjes en bewegingsspelletjes.
Zelf muziek maken gebeurt met de stem, handen, voeten en met eenvoudige muziekinstrumenten zoals trommeltjes, schudkokers, bellenbandjes, ritmestokjes en divers spelmateriaal zoals sjaaltjes, badeendjes, vingerpoppetjes, blokken.
Zo biedt een cursus Muziek op Schoot® ook inspiratie om thuis met je kind te spelen en zingen. De liedjes krijg je mee op A6-formaat met een boekje om ze in te doen.
2. Waarom Muziek op Schoot?
Jonge kinderen zijn al erg gevoelig voor muziek. Door te luisteren en te zingen worden ook spraak- en taalontwikkeling gestimuleerd. Ook nodigt muziek uit om te bewegen. Zo wordt tijdens Muziek op Schoot® op een ontspannen en gezellige manier een basis gelegd voor de muzikale ontwikkeling van je kind. Daarnaast komen vanzelfsprekend alle andere ontwikkelingsgebieden aan bod. Muziek en zingen hebben een grote invloed op de totale ontwikkeling van je kind.
Doordat je met je kind meedoet, leer je als ouder (of grootouder/verzorger) spelenderwijs van alles wat je ook thuis kunt doen.
Je zal met je (klein)kind veel plezier beleven aan de cursus Muziek op Schoot®, samen met andere ouders en hun kinderen.
3. Wanneer zijn de cursussen?
Ansjepansje muziek biedt gedurende het schooljaar vier cursussen Muziek op Schoot® van acht lessen. Tijdens de schoolvakanties zijn er geen lessen. De data staan hieronder. Er zijn drie locaties en dagdelen waarop de cursussen zijn:
- Maandagochtend vanaf 8:50u* in wijkcentrum De Klif
- Woensdagochtend vanaf 8:50u* in wijkcentrum Titus Brandsma
- Vrijdagochtend vanaf 8:50u* in zaal De Bolster.
*Op een dagdeel zijn per locatie 1, 2 of 3 groepen afhankelijk van het aantal aanmeldingen. Een eerste groep begint om 8:50 uur, een tweede om 9:50 uur en een derde om 10:50 uur.
Tip: wie zelf een groepje vormt en een locatie heeft, kan Ansjepansje muziek vragen een cursus Muziek-op-Schoot® te verzorgen.
Agenda
Lesdagen Muziek op Schoot® | herfst-, winter-, lente en zomercursus 2022/2023 | ||
Wijkcentrum |
Wijkcentrum Titus Brandsma woensdag |
Zaal De Bolster vrijdag |
|
herfstcursus | |||
Les 1 | 5 september | 7 september | 9 september |
Les 2 | 12 september | 14 september | 16 september |
Les 3 | 19 september | 21 september | 23 september |
Les 4 | 26 september | 28 september | 30 september |
Les 5 | 3 oktober | 5 oktober | 7 oktober |
Les 6 | 10 oktober | 12 oktober | 14 oktober |
Les 7 | 17 oktober | 19 oktober | 21 oktober |
herfstvakantie (22 t/m 30 oktober) | |||
Les 8 | 31 oktober | 2 november | 4 november |
Les 9 | 7 november | 9 november | 11 november |
wintercursus | |||
Les 1 | 21 november | 23 november | 25 november |
Les 2 | 28 november | 30 november | 2 december |
Les 3 | 5 december | 7 december | 9 december |
Les 4 | 12 december | 14 december | 16 december |
Les 5 | 19 december | 21 december | 23 december |
kerstvakantie (24 december t/m 8 januari) | |||
Les 6 | 9 januari | 11 januari | 13 januari |
Les 7 | 16 januari | 18 januari | 20 januari |
Les 8 | 23 januari | 25 januari | 27 januari |
Les 9 | 30 januari | 1 februari | 3 februari |
Les 10 | 6 februari | 8 februari | 10 februari |
voorjaarsvakantie (18 t/m 26 februari) | |||
lentecursus | |||
Les 1 | 27 februari | 1 maart | 3 maart |
Les 2 | 6 maart | 8 maart | 10 maart |
Les 3 | 13 maart | 15 maart | 17 maart |
Les 4 | 20 maart | 22 maart | 24 maart |
Les 5 | 27 maart | 29 maart | 31 maart |
Les 6 | 3 april | 5 april | 7 april |
Les 7 | 17 april | 12 april | 14 april |
Les 8 | 24 april | 19 april | 21 april |
meivakantie (25 april t/m 7 mei) | |||
zomercursus | |||
Les 1 | 8 mei | 10 mei | 12 mei |
Les 2 | 5 juni | 24 mei | 26 mei |
Les 3 | 12 juni | 31 mei | 2 juni |
Les 4 | 19 juni | 7 juni | 9 juni |
Les 5 | 26 juni | 14 juni | 16 juni |
Les 6 | 3 juli | 21 juni | 23 juni |
Les 7 | 10 juli | 28 juni | 30 juni |
Les 8 | 5 juli | 7 juli | |
zomervakantie (15 juli t/m 27 augustus) |
Lesdagen Muziek op Schoot® | herfst-, winter-, lente en zomercursus 2023/2024 | ||
Wijkcentrum |
Wijkcentrum Titus Brandsma woensdag |
Zaal De Bolster vrijdag |
|
herfstcursus | |||
Les 1 | 4 september | 6 september | 8 september |
Les 2 | 11 september | 13 september | 15 september |
Les 3 | 18 september | 20 september | 22 september |
Les 4 | 25 september | 27 september | 29 september |
Les 5 | 2 oktober | 4 oktober | 6 oktober |
Les 6 | 9 oktober | 11 oktober | 13 oktober |
herfstvakantie (14 t/m 22 oktober) | |||
Les 7 | 23 oktober | 25 oktober | 27 oktober |
Les 8 | 30 oktober | 1 november | 3 november |
Les 9 | 6 november | 8 november | 10 november |
wintercursus | |||
Les 1 | 20 november | 22 november | 24 november |
Les 2 | 27 november | 29 november | 1 december |
Les 3 | 4 december | 6 december | 8 december |
Les 4 | 11 december | 13 december | 15 december |
Les 5 | 18 december | 20 december | 22 december |
kerstvakantie (23 december t/m 7 januari) | |||
Les 6 | 8 januari | 10 januari | 12 januari |
Les 7 | 15 januari | 17 januari | 19 januari |
Les 8 | 22 januari | 24 januari | 26 januari |
Les 9 | 29 januari | 31 januari | 2 februari |
voorjaarsvakantie (10 t/m 18 februari) | |||
lentecursus | |||
Les 1 | 19 februari | 21 februari | 23 februari |
Les 2 | 26 februari | 28 februari | 1 maart |
Les 3 | 4 maart | 6 maart | 8 maart |
Les 4 | 11 maart | 13 maart | 15 maart |
Les 5 | 18 maart | 20 maart | 22 maart |
Les 6 | 25 maart | 27 maart | 29 maart |
Les 7 | 8 april | 3 april | 5 april |
Les 8 | 15 april | 17 april | 19 april |
Les 9 | 22 april | 10 april | 12 april |
meivakantie (27 april t/m 12 mei) | |||
zomercursus | |||
Les 1 | 13 mei | 15 mei | 17 mei |
Les 2 | 27 mei | 22 mei | 24 mei |
Les 3 | 3 juni | 29 mei | 31 mei |
Les 4 | 10 juni | 5 juni | 7 juni |
Les 5 | 17 juni | 12 juni | 14 juni |
Les 6 | 24 juni | 19 juni | 21 juni |
Les 7 | 1 juli | 26 juni | 28 juni |
zomervakantie (6 juli t/m 18 augustus) |
4. Waar zijn de cursussen?
Ansjepansje muziek biedt haar cursussen aan op drie locaties:
-
- Wijkcentrum De Klif, Pijlpuntstraat 1, 6515 DJ Nijmegen (maandagochtend)
- Wijkcentrum Titus Brandsma*, Tweede Oude Heselaan 386, 6542 VJ Nijmegen (woensdagochtend)
- zaal De Bolster**, Kastanjehof 51, 6533 BX Nijmegen (vrijdagochtend)
* Betaald parkeren vanaf 12u rond wijkcentrum Titus Brandsma.
** Ook op en rond de Kastanjehof is er betaald parkeren. Er wordt intensief gecontroleerd. Gratis parkeren kan bij AH-XL op de Jacobslaan, 5 minuten lopen naar de Kastanjehof.
5. Tarieven
Een Muziek op Schoot®-cursus start bij tenminste zes aanmeldingen. Bij 12 respectievelijk 18 aanmeldingen maakt Ansjepansje muziek twee respectievelijk drie groepen (ingedeeld naar leeftijd).
De kosten voor een cursus Muziek op Schoot® zijn afhankelijk van het aantal lessen en inclusief een mapje om de gebruikte liedjes in te doen.
Bij 8 lessen bedraagt het cursusgeld € 87,50 inclusief liedjesmapje. Bij 9 of 10 lessen bedraagt het cursusgeld € 97,50 of € 107,50 inclusief liedjesmapje. De factuur wordt per mail verstuurd na de eerste les. Een gemiste les kan in overleg binnen de reeks worden ingehaald.
Voor 2 kinderen uit één gezin geldt een korting van 20% op de cursusprijs voor het 2e kind.
Een babybroertje of babyzusje (tot 1 jaar) dat meekomt met (groot)ouder en broer of zus die de cursus volgen, kan kosteloos erbij zijn en meedoen.
Heb je een laag inkomen? En kun je daardoor bijvoorbeeld niet meedoen aan een cursus? Wellicht kun je gebruik maken van de Meedoen-regeling van de gemeente Nijmegen. Zie:
https://www.nijmegen.nl/diensten/uitkering-schulden-laag-inkomen/meedoenregeling/
6. Folder
7. Aanmelden
Door het formulier in te vullen kan je je opgeven voor een vrijblijvende kennismakingsles. Desgewenst kan je je ook meteen aanmelden voor een cursus Muziek op Schoot®. Ook is het mogelijk om voor meerdere cursussen in te schrijven of een cursus in een later seizoen.
Voor nieuwe ouders is de eerste les van een cursus Muziek op Schoot® bij Ansjepansje muziek een vrijblijvende kennismakingsles.
Wanneer je al zeker weet dat je een cursus Muziek op Schoot® wilt volgen, is het zinnig om je gelijk in te schrijven voor een cursus. Ook dan wordt je uitgenodigd voor de kennismakingsles waarmee de cursus start, maar kom je gelijk op de (wacht)lijst voor de cursus.
Heb je vragen over het aanmelden? Stel ze gerust en neem nu contact op.
8. Losse workshops
De losse workshops zijn er op zondag 16 april 2023 in Bemmel in de Theaterkerk. Zie: https://theaterkerk.nl/programma/175-ans-hofer voor info en tickets.
9. Wat anderen zeggen
Inge: “In oktober gestart bij Ans voor de muziek-op-schootlessen en mijn 2 dochtertjes vonden het super leuk (1 jaar en 3 jaar oud)! De Konijnenpolka was favoriet maar ook de Sinterklaas liedjes en daarna de Kerstliedjes werden thuis ook nog gezongen. Het enthousiasme van Ans is heerlijk en ze maakt heel makkelijk contact met de kinderen. Een mooi concept om kinderen zo jong al met muziek en muziekinstrumenten te laten kennismaken op een speelse en vrolijke manier.
In april kijken we uit naar de lente liedjes want dan willen we weer starten.”
Linda: “Veel dank nog voor een jaar plezier en inspiratie. Noa heeft enorm genoten en iedereen thuis geniet mee. Ansjepansje is voor ons echt een verrijking en waardevol moeder-dochter moment in de week. De volgende cyclus doen we graag weer mee.”
Wendy: “Er wordt volop gezongen hier thuis door Liene: ‘Treintje naar Dromenland’, ‘Hallo hallo ik ben Ansjepansje’ en af en toe komt Liene spontaan ook met een nieuwe ‘Ora Viva, boterhammetje eten……’ of iets dergelijks. Echt leuk. En natuurlijk wordt er treintje gespeeld ….. 🙂 .”
10. Beelden van lessen
Wil je zien hoe het bij Ansjepansje Muziek toegaat? Bekijk het filmpje op de home-page of schrijf in voor een vrijblijvende kennismakingsles of neem contact op om een cursus mee te doen met je (klein)kind. Graag tot ziens!